SMC3K22CAHM3/57
Manufacturer Part Number:
SMC3K22CAHM3/57
Manufacturer/Brand:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Part of Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Stock Condition:
3,423
Manufacturer :
Product Category :
TVS Diodes
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
84.5A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMCJ)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V