SMBT70A-13-F
Manufacturer Part Number:
SMBT70A-13-F
Manufacturer/Brand:
Diodes Incorporated
Part of Description:
TVS DIODE 70VWM 100VC SMB
Stock Condition:
40,910
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
290pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
5.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Supplier Device Package :
SMB
Voltage - Breakdown (Min) :
77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
100V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
70V