XMC7K24CA-M3/H
Manufacturer Part Number:
XMC7K24CA-M3/H
Manufacturer/Brand:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Part of Description:
TVS DIODE 24VWM 24VC DO214AB
Stock Condition:
8,490
Manufacturer :
Product Category :
TVS Diodes
Applications :
Telecom
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
180A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse :
7000W (7kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMC)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
24V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V