SMBJ40CAQ-13-F
Manufacturer Part Number:
SMBJ40CAQ-13-F
Manufacturer/Brand:
Diodes Incorporated
Part of Description:
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMB
Stock Condition:
6,918
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
9.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
600W
Supplier Device Package :
SMB
Voltage - Breakdown (Min) :
44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
64.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
40V