RSCVL2245R5G10012T
Manufacturer Part Number:
RSCVL2245R5G10012T
Part of Description:
CAP 220MF -20% +80% 5.5V SMD
Capacitance :
220 mF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
45Ohm
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Size / Dimension :
0.492" Dia (12.50mm)
Termination :
SMD (SMT) Tabs
Tolerance :
-20%, +80%
Voltage - Rated :
5.5 V