RSCXJ2245R5F13013U
Manufacturer Part Number:
RSCXJ2245R5F13013U
Part of Description:
CAP 220MF -20% +80% 5.5V T/H
Capacitance :
220 mF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150Ohm
Height - Seated (Max) :
0.532" (13.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-10°C ~ 85°C
Package / Case :
Axial, Can - Vertical
Size / Dimension :
0.453" Dia (11.50mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
-20%, +80%
Voltage - Rated :
5.5 V