VK105MK151R095P050
Manufacturer Part Number:
VK105MK151R095P050
Manufacturer/Brand:
KEMET
Part of Description:
VARISTOR 150V 150A RADIAL
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Mixed Technology
Applications :
Automotive
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Technology :
Mixed Technology
Voltage - Clamping :
250V