MF-LSMF330/12X-2
Manufacturer Part Number:
MF-LSMF330/12X-2
Manufacturer/Brand:
Bourns, Inc.
Part of Description:
2920 RESETTABLE SMD PPTC 3.3A/12
Stock Condition:
2,973
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
PTC Resettable Fuses
Current - Hold (Ih) (Max) :
3.3 A
Current - Max :
Current - Trip (It) :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2920 (7351 Metric), Concave
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance - 25°C (Typ) :
Resistance - Initial (Ri) (Min) :
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
Size / Dimension :
0.290" L x 0.202" W (7.36mm x 5.12mm)
Thickness (Max) :
Time to Trip :
Type :
Polymeric
Voltage - Max :
12V