VJ0402Y223JXJPW1BC
Manufacturer Part Number:
VJ0402Y223JXJPW1BC
Part of Description:
CAP CER 0.022UF 16V X7R 0402
Capacitance :
0.022 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
16V