B57236S0800M051
- Manufacturer Part Number:
- B57236S0800M051
- Manufacturer/Brand:
- EPCOS (TDK)
- Part of Description:
- ICL 80 OHM 20% 1.6A 11.5MM
- Manufacturer :
- EPCOS (TDK)
- Product Category :
- Inrush Current Limiters (ICL)
- Approval Agency :
- CQC, UL, VDE
- Current - Steady State Max :
- 1.6 A
- Diameter :
- 0.453" (11.50mm)
- Lead Spacing :
- Product Status :
- Active
- R @ 25°C :
- 80 Ohms
- R @ Current :
- 861 mOhms
- Tolerance :
- ±20%