B57153S0100M051
- Manufacturer Part Number:
- B57153S0100M051
- Manufacturer/Brand:
- EPCOS (TDK)
- Part of Description:
- ICL 10 OHM 20% 2A 8.5MM
- Manufacturer :
- EPCOS (TDK)
- Product Category :
- Inrush Current Limiters (ICL)
- Approval Agency :
- UL
- Current - Steady State Max :
- 2 A
- Diameter :
- 0.335" (8.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Product Status :
- Active
- R @ 25°C :
- 10 Ohms
- R @ Current :
- 340 mOhms
- Tolerance :
- ±20%