0603SFV050FM/32-2
Manufacturer Part Number:
0603SFV050FM/32-2
Manufacturer/Brand:
Littelfuse
Part of Description:
THIN FILM-PSW
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Fuses
Approval Agency :
UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
50A
Color :
Current Rating (Amps) :
500 mA
Fuse Type :
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Melting I²t :
0.0093
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.063" L x 0.032" W x 0.019" H (1.60mm x 0.81mm x 0.48mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
32 V