FJH-40-D-08.90-4
- Manufacturer Part Number:
- FJH-40-D-08.90-4
- Manufacturer/Brand:
- Samtec, Inc.
- Part of Description:
- .5MM FLEX CABLE JUMPER
- Manufacturer :
- Samtec, Inc.
- Product Category :
- Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
- Cable Type :
- FFC, FPC
- Length :
- 8.900" (226.06mm)
- Length - Exposed Ends :
- 0.157" (4.00mm)
- Number of Conductors :
- 40
- Pitch :
- 0.020" (0.50mm)