FJ-10-D-20.50-4
Manufacturer Part Number:
FJ-10-D-20.50-4
Manufacturer/Brand:
Samtec, Inc.
Part of Description:
1MM FLEX CABLE JUMPER
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Product Category :
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Cable Type :
FFC, FPC
Length :
20.5" (520.7mm)
Length - Exposed Ends :
0.157" (4.00mm)
Number of Conductors :
10
Pitch :
0.039" (1.00mm)