50YXM22MEFRT15X11
Manufacturer Part Number:
50YXM22MEFRT15X11
Part of Description:
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL
Stock Condition:
32,945
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
0.492" (12.50mm)
Impedance :
Lead Spacing :
0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp. :
10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
135 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
74.25 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V