GRP084949-3.7V-135MAH
- Manufacturer Part Number:
- GRP084949-3.7V-135MAH
- Manufacturer/Brand:
- Grepow Inc.
- Part of Description:
- LITHIUM POLYMER BATTERY CELL 3.7
- Manufacturer :
- Grepow Inc.
- Product Category :
- Batteries Rechargeable (Secondary)
- Battery Cell Size :
- Battery Chemistry :
- Lithium Polymer
- Capacity :
- 135mAh
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.93" L x 1.93" W x 0.03" H (49.0mm x 49.0mm x 0.8mm)
- Termination Style :
- Voltage - Rated :
- 3.7 V