FJH-20-D-04.50-4
Manufacturer Part Number:
FJH-20-D-04.50-4
Manufacturer/Brand:
Samtec, Inc.
Part of Description:
.5MM FLEX CABLE JUMPER
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Product Category :
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Cable Type :
FFC, FPC
Length :
4.500" (114.30mm)
Length - Exposed Ends :
0.157" (4.00mm)
Number of Conductors :
20
Pitch :
0.020" (0.50mm)