APXH2R5ARA221MF60G
Manufacturer Part Number:
APXH2R5ARA221MF60G
Part of Description:
CAP ALUM POLY 220UF 20% 2.5V SMD
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
35mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.224" (5.70mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ripple Current @ High Frequency :
2.5 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
Size / Dimension :
0.248" Dia (6.30mm)
Surface Mount Land Size :
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
2.5 V