HHXE630ARA220MHA0G
Manufacturer Part Number:
HHXE630ARA220MHA0G
Part of Description:
CAP ALUM SMD POLYMER HYBRID
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm
Features :
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Lifetime @ Temp. :
4000 Hrs @ 135°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 135°C
Ripple Current @ High Frequency :
2.1 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
147 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.315" Dia (8.00mm)
Surface Mount Land Size :
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
63 V