CCSMA1-MM-RG316DS-12
- Manufacturer Part Number:
- CCSMA1-MM-RG316DS-12
- Manufacturer/Brand:
- Crystek Corporation
- Part of Description:
- CBL ASSY SMA PLUG RG316 DS 12"
- Stock Condition:
- 285
- Manufacturer :
- Crystek Corporation
- Product Category :
- Coaxial Cables (RF)
- 1st Connector :
- SMA Plug
- 1st Connector Mounting Feature :
- 1st Connector Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- 1st Contact Gender :
- Male
- 2nd Connector :
- SMA Plug, Right Angle
- 2nd Connector Mounting Feature :
- 2nd Connector Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- 2nd Contact Gender :
- Male
- Cable Impedance :
- 50 Ohms
- Cable Type :
- RG-316 DS
- Color :
- Copper
- Connector Impedance :
- Features :
- Shielded
- Frequency - Max :
- Ingress Protection :
- Length :
- 12.00" (304.80mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Overall Impedance :
- 50 Ohms