FJH-40-D-05.00-4
Manufacturer Part Number:
FJH-40-D-05.00-4
Manufacturer/Brand:
Samtec, Inc.
Part of Description:
CABLE FFC 40POS 0.50MM 5"
Stock Condition:
490
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Product Category :
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Cable Type :
FFC, FPC
Length :
5.000" (127.00mm)
Length - Exposed Ends :
0.157" (4.00mm)
Number of Conductors :
40
Pitch :
0.020" (0.50mm)