FJH-40-D-10.00-4
Manufacturer Part Number:
FJH-40-D-10.00-4
Manufacturer/Brand:
Samtec, Inc.
Part of Description:
FLAT FLEX JMPR 40COND 10"
Stock Condition:
524
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Product Category :
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Cable Type :
FFC, FPC
Length :
10.0" (254.0mm)
Length - Exposed Ends :
0.157" (4.00mm)
Number of Conductors :
40
Pitch :
0.020" (0.50mm)