FJH-50-D-12.00-4
Manufacturer Part Number:
FJH-50-D-12.00-4
Manufacturer/Brand:
Samtec, Inc.
Part of Description:
CABLE FFC 50POS 0.50MM 12"
Stock Condition:
39
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Product Category :
Flat Flex Ribbon Jumpers, Cables
Cable Type :
FFC, FPC
Length :
12.0" (304.8mm)
Length - Exposed Ends :
0.157" (4.00mm)
Number of Conductors :
50
Pitch :
0.020" (0.50mm)