CR2450X-HO
Manufacturer Part Number:
CR2450X-HO
Manufacturer/Brand:
Murata Electronics
Part of Description:
BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
Stock Condition:
1,938
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Batteries Non-Rechargeable (Primary)
Battery Cell Size :
Coin, 24.5mm
Battery Chemistry :
Lithium Manganese Dioxide
Capacity :
600mAh
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.96" Dia x 0.20" H (24.5mm x 5.0mm)
Termination Style :
PC Pin (Horizontal Mount)
Voltage - Rated :
3 V