0FNY0002ZXJ-F30
Manufacturer Part Number:
0FNY0002ZXJ-F30
Manufacturer/Brand:
Littelfuse
Part of Description:
FUSE HOLDER CART 32V 30A IN LINE
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Fuseholders
Contact Finish :
Contact Material :
Current Rating (Amps) :
30 A
For Use With/Related Products :
9AG, 1/4" x 1-7/16" (SFE-30)
Fuse Size :
0.25" Dia x 1.438" L (6.35mm x 36.53mm)
Fuse Type :
Cartridge
Fuseholder Type :
Holder
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Circuits :
1
Orientation :
Product Status :
Active
Termination Style :
Wire Leads
Voltage :
32V