CC0805GRNPOABN820
Manufacturer Part Number:
CC0805GRNPOABN820
Part of Description:
CAP CER 82PF 200V C0G/NPO 0805
Capacitance :
82 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max) :
0.037" (0.95mm)
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
200V