HPACF-12B.50
- Manufacturer Part Number:
- HPACF-12B.50
- Manufacturer/Brand:
- FRÄNKISCHE USA
- Part of Description:
- FIPLOCK, HD, PA6 MOD BS C, NW12,
- Manufacturer :
- FRÄNKISCHE USA
- Product Category :
- Protective Hoses, Solid Tubing, Sleeving
- Abrasion Protection :
- Color :
- Black
- Diameter - Inside :
- 0.472" (12.00mm)
- Diameter - Outside :
- 0.618" (15.70mm)
- Environment Protection :
- Weather Resistant
- Features :
- Heat Protection :
- Length :
- 164' (50.00m)
- Liquid Protection :
- Material :
- Polyamide (PA6), Nylon 6
- Material Flammability Rating :
- Operating Temperature :
- -50°C ~ 105°C