FPANF-12B.50
Manufacturer Part Number:
FPANF-12B.50
Manufacturer/Brand:
FRÄNKISCHE USA
Part of Description:
FIPLOCK, PA6 MOD, NW12, FINE, BL
Stock Condition:
1
Manufacturer :
FRÄNKISCHE USA
Product Category :
Protective Hoses, Solid Tubing, Sleeving
Abrasion Protection :
Color :
Black
Diameter - Inside :
0.472" (12.00mm)
Diameter - Outside :
0.618" (15.70mm)
Environment Protection :
Weather Resistant
Features :
Heat Protection :
Length :
164' (50.00m)
Liquid Protection :
Material :
Polyamide (PA6), Nylon 6, Halogen Free
Material Flammability Rating :
Operating Temperature :
-45°C ~ 120°C