15.5ABFNA3.15
Manufacturer Part Number:
15.5ABFNA3.15
Manufacturer/Brand:
Eaton-Bussmann Electrical Division
Part of Description:
FUSE CARTRIDGE 3.15A 15.5KVAC
Manufacturer :
Product Category :
Electrical, Specialty Fuses
Applications :
Transformer Protection
Approval Agency :
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
Class :
Current Rating (Amps) :
3.15A
Features :
Fuse Type :
Cartridge
Mounting Type :
Requires Holder
Operating Temperature :
Package / Case :
Cartridge, Non-Standard
Product Status :
Active
Response Time :
Size / Dimension :
1.000" Dia x 10.000" L (25.40mm x 254.00mm)
Voltage Rating - AC :
15.5 kV