KLPC350.X
Manufacturer Part Number:
KLPC350.X
Part of Description:
FUSE CRTRDGE 350A 600VAC/480VDC
Approval Agency :
CE, CSA, UR
Current Rating (Amps) :
350A
Size / Dimension :
2.500" Dia x 3.752" L (63.50mm x 95.30mm)
Voltage Rating - AC :
600 V
Voltage Rating - DC :
480 V