EVK22-70-T
Manufacturer Part Number:
EVK22-70-T
Part of Description:
EV Fuse 70A 1000VDC S22 T Type
Current Rating (Amps) :
70A
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.874" Dia x 2.283" L (22.20mm x 58.00mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
1 kV