SCF9550-30-02
Manufacturer Part Number:
SCF9550-30-02
Part of Description:
FUSE TRIGGERABLE 30A 62V 2 CELL
Approval Agency :
cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
80A
Class :
Current Rating (Amps) :
30A
Features :
5.6 ~ 9V Triggerable
Operating Temperature :
-20°C ~ 60°C
Response Time :
Fast Blow
Size / Dimension :
0.374" L x 0.197" W x 0.091" H (9.50mm x 5.00mm x 2.30mm)
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
62 V