BK-AHC-V2-400-R
Manufacturer Part Number:
BK-AHC-V2-400-R
Part of Description:
FUSE 600V 3AB AXIAL 400MA
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
10kA
Class :
Current Rating (Amps) :
400mA
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.266" Dia x 1.292" L (6.76mm x 32.82mm)
Voltage Rating - AC :
600 V
Voltage Rating - DC :
600 V