BK-AHCF-V2-30-R
Manufacturer Part Number:
BK-AHCF-V2-30-R
Part of Description:
FUSE 3AB AXIAL 500V 30A
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
20kA
Class :
Current Rating (Amps) :
30A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.266" Dia x 1.292" L (6.76mm x 32.82mm)
Voltage Rating - AC :
500 V
Voltage Rating - DC :
500 V