PHUA3030-049B-00-000
Manufacturer Part Number:
PHUA3030-049B-00-000
Manufacturer/Brand:
TDK Corporation
Part of Description:
SPEAKER 2.2OHM 5W TOP PORT
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Speakers
Efficiency - dBA :
Efficiency - Testing :
100mm
Efficiency - Type :
Sound Pressure Level (SPL)
Frequency - Self Resonant :
Frequency Range :
100 Hz ~ 20 kHz
Height - Seated (Max) :
0.019" (0.49mm)
Impedance :
2.2 Ohms|Ohms
Ingress Protection :
Material - Cone :
Material - Magnet :
Port Location :
Top
Power - Max :
10 W
Power - Rated :
5 W
Product Status :
Active
Ratings :
Shape :
Square
Size / Dimension :
1.181" L x 1.181" W (30.00mm x 30.00mm)