3120-N313-P7T1-W16LT1-10A
- Manufacturer Part Number:
- 3120-N313-P7T1-W16LT1-10A
- Manufacturer/Brand:
- E-T-A
- Part of Description:
- CIR BRKR THERM SWITCH 1P
- Manufacturer :
- E-T-A
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Rocker
- Approval Agency :
- CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077
- Breaker Type :
- Thermal
- Current Rating (Amps) :
- 10A
- Illumination :
- Blue
- Illumination Voltage (Nominal) :
- 12V
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Poles :
- 1
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 415 V
- Voltage Rating - DC :
- 50 V