MSMA1206R0300FCM
Manufacturer Part Number:
MSMA1206R0300FCM
Part of Description:
RES 0.03 OHM 1% 1W 1206
Stock Condition:
9,990
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 170°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
1W
Resistance :
30 mOhms
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%