MFL1210R3600FS
Manufacturer Part Number:
MFL1210R3600FS
Part of Description:
RES 0.36 OHM 1% 1/2W 1210
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Resistance :
360 mOhms
Size / Dimension :
0.122" L x 0.100" W (3.10mm x 2.55mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%