MFL0603R1100FB
Manufacturer Part Number:
MFL0603R1100FB
Part of Description:
RES 0.11 OHM 1% 1/8W 0603
Stock Condition:
9,990
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
110 mOhms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%