MFSA1206R0300FCM
Manufacturer Part Number:
MFSA1206R0300FCM
Part of Description:
RES 0.03 OHM 1% 1W 1206
Stock Condition:
8,000
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
30 mOhms
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%