MFLA0805R5600FA
Manufacturer Part Number:
MFLA0805R5600FA
Part of Description:
RES 0.56 OHM 1% 1/4W 0805
Stock Condition:
10,000
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
560 mOhms
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%