YC162-FR-073K48L
- Manufacturer Part Number:
- YC162-FR-073K48L
- Part of Description:
- RES ARRAY 2 RES 3.48K OHM 0606
- Height - Seated (Max) :
- 0.020" (0.50mm)
- Number of Resistors :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 0606, Convex
- Power Per Element :
- 62.5mW
- Resistance (Ohms) :
- 3.48k
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
- Supplier Device Package :
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%