KPTLS-125MM
Manufacturer Part Number:
KPTLS-125MM
Part of Description:
125 MM W TAPE LOW STATIC
Temperature Range :
500°F (260°C)
Thickness :
0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness - Adhesive :
0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Thickness - Backing, Carrier :
0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Width :
4.92" (125.00mm)