KPT2-125MM
Manufacturer Part Number:
KPT2-125MM
Part of Description:
125 MM W TAPE 2 MIL THK
Temperature Range :
-99°F ~ 500°F (-73°C ~ 260°C)
Thickness :
0.0035" (3.5 mils, 0.089mm)
Thickness - Adhesive :
0.0015" (1.5 mils, 0.038mm)
Thickness - Backing, Carrier :
0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Width :
4.92" (125.00mm)