RLT1220-3-R082-FNH
Manufacturer Part Number:
RLT1220-3-R082-FNH
Manufacturer/Brand:
Delta Electronics
Part of Description:
RES 0.082 OHM 1% 1/4W 0805
Stock Condition:
10,000
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
82 mOhms
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
0/ +300ppm/°C
Tolerance :
±1%