PPT0.5-125MM
Manufacturer Part Number:
PPT0.5-125MM
Manufacturer/Brand:
Bertech
Part of Description:
125MM POLYIMIDE ULTRA THIN TAPE
Stock Condition:
25
Manufacturer :
Bertech
Product Category :
Tape
Adhesive :
Silicone
Backing, Carrier :
Polyimide Film
Color :
Amber
Length :
108' (32.9m) 36 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Temperature Range :
Thickness :
0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Thickness - Adhesive :
0.0005" (0.5 mils, 0.013mm)
Thickness - Backing, Carrier :
0.0005" (0.5 mils, 0.013mm)
Usage :
Width :
4.92" (125.00mm)