EXB-Q16P222J
- Manufacturer Part Number:
- EXB-Q16P222J
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic
- Part of Description:
- RES ARRAY 15 RES 2.2K OHM 1506
- Manufacturer :
- Panasonic
- Product Category :
- Resistor Networks, Arrays
- Applications :
- Circuit Type :
- Bussed
- Height - Seated (Max) :
- 0.022" (0.55mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Pins :
- 16
- Number of Resistors :
- 15
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 1506, Convex, Long Side Terminals
- Power Per Element :
- 25mW
- Product Status :
- Active
- Resistance (Ohms) :
- 2.2k
- Resistor Matching Ratio :
- Resistor-Ratio-Drift :
- Size / Dimension :
- 0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
- Supplier Device Package :
- 1506
- Temperature Coefficient :
- ±200ppm/°C
- Tolerance :
- ±5%