R1B131350R0F5BT
- Manufacturer Part Number:
- R1B131350R0F5BT
- Manufacturer/Brand:
- Anaren Wireless / TTM Technologies
- Part of Description:
- RES SMD 50 OHM 1% 1W 1313
- Manufacturer :
- Product Category :
- Chip Resistor - Surface Mount
- Composition :
- Thick Film
- Failure Rate :
- Features :
- RF, High Frequency
- Height - Seated (Max) :
- 0.017" (0.43mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- 0505 (1313 Metric)
- Power (Watts) :
- 1W
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Resistance :
- 50 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.050" L x 0.050" W (1.27mm x 1.27mm)
- Supplier Device Package :
- 1313
- Temperature Coefficient :
- ±300ppm/°C
- Tolerance :
- ±1%