HD2380-0.472"-5000
Manufacturer Part Number:
HD2380-0.472"-5000
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
TAPE MASK TAN 0.47" DIA 5000/RL
Manufacturer :
3M
Product Category :
Tape
Adhesive :
Rubber
Backing, Carrier :
Crepe Paper
Color :
Tan
Length :
Product Status :
Active
Tape Type :
Masking
Temperature Range :
325°F (163°C) Max
Thickness :
0.0072" (7.2 mils, 0.183mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Width :
0.47" (12.00mm) dia