3M 9626 CIRCLE-0.250"-250
Manufacturer Part Number:
3M 9626 CIRCLE-0.250"-250
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
TAPE ADHSV TRNSFR 1/4" DIA 250RL
Manufacturer :
3M
Product Category :
Tape
Adhesive :
Acrylic
Backing, Carrier :
Paper
Color :
Clear
Length :
Product Status :
Active
Tape Type :
Adhesive Transfer
Temperature Range :
200°F (93°C) Max
Thickness :
0.0052" (5.2 mils, 0.132mm)
Thickness - Adhesive :
0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness - Backing, Carrier :
0.0032" (3.2 mils, 0.081mm)
Usage :
Width :
0.25" (6.35mm) 1/4" dia